Primaria Comunei Bălilești / CIF: 4122124
Strada Principală, Nr. 169, Com. Bălilești, Jud. Arges
Tel / Fax: (004) 024 856 2080
Email: registratura@primariabalilesti.ro
  

Bine ati venit pe pagina oficiala a comunei Balilesti!

  /   Rubrica:

Stiri·Prin intermediul acestei pagini web dorim să oferim tuturor vizitatorilor informații generale despre Primăria, Consiliul Local și alte instituții locale din comuna Bălilești, precum si date despre istoria, economia, cultura si traditiile localitatii noastre.

·Vă invităm să vizitați obiectivele turistice aflate pe teritoriul comunei noastre dintre care amintim, în primul rand, ANSAMBLUL ARHITECTURAL ”MAREȘ BĂJESCU” -

·Transparenţa actului administrativ şi implicarea cetăţenilor în luarea deciziilor deinteres major sunt coordonatele de bază ale activităţii mele, iar caprimarvă asigur de disponibilitatea instituţiei pe care o reprezint de a fi oricând un partener de dialog cu locuitorii comunei.

·Deoarece dorim sa imbunatatim calitatea serviciilor noastre si mai ales pentru a veni în sprijinul cetățenilor comunei care la această dată lucreaza în străinătate dorim ca în viitor să punem pe acest site o secțiune specială cu documente necesare pentru rezolvarea diverselor probleme (dosare de alocații, acte pentru eliberarea certificatelor de urbanism și a autorizațiilor de construcție etc.), formulare utile, adrese de contact pentru a solicita diverse informații utile pentru acestia.

·Nu ezitati sa ne contactati pentru intrebari, sugestii și comentarii privind informațiile prezentate pe site sau orice alt subiect de interes pentru dumneavoastră!

·Mulţumesc tuturor celor care depun eforturi şi au ajutat la implementarea proiectelor, precum şi consilierilor locali care au înţeles să pună interesul comunei înaintea intereselor personale şi care prin votul lor pozitiv au contribuit la evoluţia comunei.

·Incheiem acest scurt discurs multumindu-va pentru vizita dumneavoastra si va doresc navigare placuta!