Primaria Comunei Bălilești / CIF: 4122124
Strada Principală, Nr. 169, Com. Bălilești, Jud. Arges
Tel / Fax: (004) 024 856 2080
Email: registratura@primariabalilesti.ro
  

Izvorul de apă naturală din Bălileşti a fost reamenajat si sfintit

  /   Rubrica:

StiriIzvorul de apă naturală din Bălileşti a fost reamenajat de Primăria Bălileşti şi astăzi 2 iulie 2017 a fost sfințit de preoți. Ca ocrotitor al celor care vor bea apă din acest izvor a fost ales cel mai mare Sfânt care a trăit pe Pământ, şi anume "NAŞTEREA SFÂNTULUI IOAN BOTEZĂTORUL".

Aşa cum Dumnezeu a vrut să avem apa care curge în permanență pentru călători, aşa o să ne ajute ca în scurt timp să avem apă în casele tuturor locuitorilor comunei noastre, prin marele proiect care ne "bate la uşă". Doamne Ajută!

Primar, Cătălin Turturică

Mulțumiri pentru fotografii Valentina Stroe şi Gabriel Negescu!