Primaria Comunei Bălilești / CIF: 4122124
Strada Principală, Nr. 169, Com. Bălilești, Jud. Arges
Tel / Fax: (004) 024 856 2080
Email: registratura@primariabalilesti.ro
  

Ziua Europei, 9 mai

  /   Rubrica:

StiriZiua de 9 mai, Ziua Europei, a fost marcată la Muzeul Golești, iar Flacăra Centenarului Marii Uniri a fost predată Președintelui Asociației Comunelor din România, de către reprezentanții Consiliului Județean Argeș, acesta fiind un gest simbolic de omagiere și cinstire a celor care s-au jertfit pentru întregirea neamului. 
Flacăra va fi depusă în mai multe localități din țară, dar și de peste Prut, iar punctul terminus va fi reprezentat de depunerea acesteia la Alba Iulia, pe 1 decembrie 2018.

Domnul primar, Victor Cătălin Turturică a reprezentat comuna Bălilești la acest eveniment deosebit, iar pe aceasta cale dorim să aducem și noi mulțumiri și să-i asigurăm de toată recunoștința pe domnul președinte al Consiliului Județean Argeș, domnul Dan Manu pentru tot sprijinul acordat și pentru implicarea în proiectele importante de la nivelul comunei noastre.